HES Kodu ile Güvenli Yolculuk

Sağlık Bakanlığının  geliştirmiş  olduğu hes kodu ile seyahat uygulaması 1 haziran 2020 itibari ile başladı. Hes Kodu olmayan ve riskli yolculara seyahat yaptırılmayacak.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir ?  

Hayat eve sığar mobil uygulaması, T.C  Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Korona Virisü(Covid-19) konsuunda bilgilendirmek, yönlendirmek, yaşanabilecek salgın hastalığın risklerini en aza indirmek ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.
1 haziran itibari ile seyahat yasağınınn kalkmasınnın ardından, hes kodu ile seyahat etme zorunluğu getirilmiştir. Bu sayede  hastalık riski taşıyan yolcuya önceden müdahale edilip(seyahat etmemesi sağlanacak), yolcuların karantina şartlarına uyması sağlanacaktır. 

Hes Kodu Nasıl Alınır ?

Vatandaşlarımız mobil uygulamadan alınan kodla seyahat edebileceklerdir.  Android veya IOS telefonu olmayan yolcular sms ile hes kodunu alabilrler.

 

Hes Kodu Sms ile Alınabilir mi?

Evet, HES kodunu SMS mesaj yoluyla da alabilirsiniz. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, kimlik kartının seri numarasının son 4 hanesi ve seyahat edeceğimiz gün sayısını yazıp ve 2023’e SMS olarak gönderebilirsiniz.

abfGO HES Kodu Entegrasyonu

abfGO HES kodu entegrasyonu ile tüm satış kanallarında ve operasyonda uyumlu çalışmaktadır. Pazardaki ilk mobil check-in ile yolculuk öncesi tek tek yolcuların kontrolü sağlanmakta, gereklilikler tam olarak yerine getirilmektedir.

HES kodu ve abfGO ile güvenli yolculuğun keyfini çıkartın…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s